Молдова не допусна грешна стъпка срещу Сан Марино

Отборът на Молдова записа ценен домакински успех с 2:0 над Сан Марино в среща от груповата фаза на Лигата на нациите. И двете попадения в двубоя реализира Раду Гинсари (31’ и 67’), а със спечелените три точки Молдова заема трети място след втория Люксембург в Група 2 на Лига D.

Донякъде очаквано отборът на Молдова тръгна по-смело в предни позиции срещу непретенциозния си съперник, който не бе записвал успех в последните си 85 срещи. Домакините търсеха гола настоятелно и до такъв се стигна в 31-ата минута, когато Раду Гинсари получи добро подаване от Александру Гатчан, след което стреля безупречно в долния ляв ъгъл на вратата на гостите. Стражът на Сан Марино не успя да се намеси и топката влезе във вратата за 1:0. Отново Раду Гинсари попадна в прегръдките на своите съотборници в 67-ата минута, когато с прецизен удар прати топката за втори път във вратата на Сан Марино. В самия край на срещата Александру Бойчуц на два пъти можеше да направи резултата класически, но добри намеси на стража на гостите предотвратиха инкасирането на нов гол.