Защитаващият титлата си САЩ се класира за финала на Световното първенство по баскетбол за жени

Защитаващият титлата си САЩ победи Белгия с 93:77 (21:26, 19:13, 33:18, 20:20) и се класира за 11-и път в историята си за финала на Световно първенство по баскетбол за жени.След оспорвано първо полувреме, в което европейските взеха точка аванс за 40:39, американките наложиха волята си след почивката. Олимпийските шампионки направиха силна серия от 21:5 във втората половина на третата четвърт и върнаха с 73:57, като до края успяха да удържат аванса си.Диана Тораси беше най-полезна за победителките с 26 точки, а Бриана Стрюърт добави 20 точки и 7 борби.За Белгия с 23 точки и 6 борби най-добра беше Ема Меесеман. САЩ ще търси десета титла срещу победителя от другия полуфинал между домакина Испания и Австралия..