Резил! Последният зашлеви Барса с обрат за една минута (видео+галерия)

Наставникът на каталунците Ернесто Валверде предприе някои сериозни кадрови промени, за да дозира силите на своите футболисти. Мунир Ел Хадади зае мястото на Луис Суарес в центъра на атаката, партнирайки на Лионел Меси и Усман Дембеле. Филипе Коутиньо влезе в халфовата линия до Иван Ракитич и Серхио Бускетс. Възстановеният Томас Вермален замени Жорди Алба. @@@ Двубоят на "Бутарке" започна с очакваното продължително владение на "лос кулес". В шестата минута Меси подаде вълшебно точно за Усман Дембеле на далечния фланг. Френският национал овладя и стреля към близкия ъгъл, като топката облиза гредата от външната страна. В 12-ата гостите от "Камп Ноу" стигнаха до гол. Меси подаде към Коутиньо пред дъгата, топката се вдигна във въздуха и бразилецът шутира атрактивно от 20 метра, поразявайки левия ъгъл на вратаря Иван Куеяр - 0:1. Самата асистенция на аржентинеца беше впечатляваща заради рейда на Ла Пулга преди подаването. @@@ В 17-ата Лео завъртя превъзходно топката от 20 метра и тя срещна дясната сглобка на вратата на съперника. Минута по-късно Дембеле напредна отляво, върна назад към Коутиньо, който потърси Меси на дъгата. Аржентинецът без забавяне стреля с вътрешен удар и намери ръцете на Пичу Куеяр. В 25-ата Марк-Андре тер Стеген се справи с коварен удар отдалеч. Топката рикошира в крака на Вермален и драстично промени траекторията си, но германецът бдеше и отрази. @@@ Тимът на Валверде водеше мача спокойно и рядко изостряше нападенията си. В 36-ата Меси се опита да изведе Коутиньо в наказателното поле по изкусен начин, но бранител на кастилския тим предугади паса. В 40-ата Рубен Перес изрита грубо Меси под коляното и получи жълт картон. Лео се превиваше на тревата и за няколко секунди притесни сериозно феновете на Барса. Все пак номер 10 се изправи на крака и продължи. В 45-ата Тер Стеген показа защо е един от най-добрите вратари в света. Оскар Родригес нагледно фалцира много добре топката към далечната сглобка, ала германският страж плонжира и улови впечатляващо. Каталунците бързо трябва да се отърсят, защото в събота им предстои мач с Атлетик Билбао, а след това и гостуването на Тотнъм в Шампионската лига. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА КЛАСИРАНЕ ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА