Новото оръжие на Ман Сити се развихри при разгромна победа на шампионите (видео)

Шампионът на Англия Манчестър Сити разгроми като гост с 5:0 Кардиф Сити в мач от 6-ия кръг на английската Висша лига. Серхио Агуеро (32), Бернардо Силва (35), Илкай Гюндоган (44) и Риад Марез (67, 89) бяха точни за шампиона на Англия. Така "гражданите" частично се реваншираха пред феновете си за неочакваната домакинска загуба с 1:2 от Лион на старта на Шампионската лига тази седмица. Тимът на Джосеп Гуардиола е втори във временното класиране с 16 точки, на 2 точки зад лидера Ливърпул. Челси може утре да изпревари Ман Сити, ако вземе лондонското дерби с Уест Хам. Кардиф пък е на предпоследното 19-о място с 2 точки.
В 29-ата минута Илкай Гюндоган направи сериозен пропуск за “гражданите”, като стреля неточно от отлична позиция. Три минути по-късно обаче Серхио Агуеро даде аванс на Сити в резултата. В своя мач №300 за клуба намиращият се в наказателното поле на домакините аржентински нападател се възползва по най-добрия начин от пас на Бернардо Силва и с бърз изстрел от движение изпрати топката в мрежата зад Нийл Етеридж.Не след дълго резултатът стана 0:2. В 35-ата минута Льорой Сане центрира отдясно и Бернардо Силва, макар и с гръб към вратата, успя с глава да изненада стража на Кардиф и да го прехвърли. В следващите минути гостите сътвориха още опасности за вратата на Етеридж, който в 41-ата минута спаси удар на Агуеро. В 44-ата обаче вратарят бе безпомощен. Илкай Гюндоган се реваншира за пропуска си по-рано в срещата и с блестящ шут от дъгата на наказателното поле след отлична атака на Сити изпрати топката в горния ляв ъгъл на Етеридж - 0:3.    В началото на втората част Лий Пелтие от състава на Кардиф получи травма и не можа да продължи мача, като бе сменен от Джаз Ричардс.В 57-ата минута Агуеро пропусна добър шанс да отбележи нов гол, а малко след това и Сане бе близо до попадение, но не намери целта с глава след центриране от фаул.В 67-ата минута сменилият малко по-рано Агуеро Риад Марез отбеляза първия си гол с фланелката на “гражданите”, като той бе и един от най-лесните в кариерата му. След постепенна атака на гостите Марез получи пас по земя от Гюндоган и на празна врата нямаше как да сбърка. СТАТИСТИКА НА МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА КЛАСИРАНЕ