Отново съдийско противоречие в шоуто Канело Алварес - Генади Головкин

Първият рунд бе доста предпазлив и лишен от особено действие, като и двамата бойци държаха да запазят позиция в средата на ринга и да опитват предимно прави удари с водещата си ръка. Головкин бе по-активен като брой опитани удари, но в никакъв случай не бе по-ефективният от двамата, като битката бе доста равностойна. Вторият рунд отиде подчертано на сметката на Канело, защото той още в самото начало пласира отлично първо ниско ляво кроше, а после и дясно такова в главата на съперника си. Комбинациите му не се получаваха, но дори единичните попадения бяха в негова полза, като в края на рунда той вкара и още едно дясно кроше, докато Головкин не можа да запише нито един толкова чист удар. Третата част бе също равностойна, като първо казахстанецът за първи път в мача изтласка опонента от средата на ринга, но не можа да го нарани или притесни с комбинации. Канело бързо се окопити, след като бе получил само едно ляво кроше в главата си и опита да бъде агресивен с лявата си ръка, ползвайки я и за попадения в тялото. Десен ъперкът в средата на четвърти рунд бе най-добрият до момента удар на сметката на Головкин, предвещан от два хубави леви прави. ГГГ успя да нарани дясната вежда на противника, но не бе достатъчно убедителен в атаките си, за да притесни сериозно Канело, защото не успяваше да запише комбинации - за първи път в мача обаче казахстанецът можеше да претендира отчетливо за спечелен рунд. Головкин продължи с добрата инерция и в следващия сегмент от мача, като задълбочи раната под дясната вежда на противника си, пласирайки добър ляв прав. Алварес се поокопити в края на рунда и контрира хубави с леви прави, които се превърнаха в попадения, но като цяло бе по-пасивният от двамата. Шестият рунд бе доста по-лишен от събития, в сравнение с предишните три, но Головкин запази статута си на по-активният и по-търсещият контакт боксьор, докато Канело не се постара достатъчно да постави опонента под напрежение. Головкин завърши седмия рунд с мощен десен ъперкът, който нанесе поражение на мексиканеца, но като цяло Алварес бе по-активният, по-движещият се и опитващ повече удари. Осмата част отново можеше да бъде начислена по-отчетливо на сметката на ГГГ, макар Канело с охота да влизаше в размени, но просто по-чистите попадения с левия прав, а и с дясната ръка, бяха записани от казахстанеца. В деветия рунд и двамата пласираха добри леви прави, а не успяха да намерят чисто съперника с по-мощните си опити. Алварес бе по-разнообразен в атака, в сравнение с предишните минути, но Головкин също се постара да не му отстъпва, макар и двамата отново да не разчитаха на комбинации, а на единични изпълнения. 10-ата част също бе доста качествена, като бе белязана от мощни ляв-десен прав на Головкин, с които той направи достатъчно, за да спечели предимство. Алварес беше за кратко в беда в 11-ия рунд, когато Головкин го притисна, но успя да се измъкне и да поддържа дуела в средата на ринга и да разменя леви прави. Преди последните 3 минути обаче усещането бе, че мексиканецът се нуждае от нокаут за победата. Двамата зарадваха зрителите с разнообразните си атаки, независимо от умората, като Алварес вкара няколко хубави ъперкъта и комбинации от удари в тялото с крошета в главата. Мексиканецът бе по-активният от двамата и спечели и тази част, но Головкин изглеждаше уверен в аванса си в точките до момента.  Телевизията, притежаваща правата за мача - НВО - счете, че резултатът е 116:112 в полза на казахстанеца. Съдиите обаче дадоха предимството за Алварес и отново поставиха противоречие върху мача - 114:114, 115:113, 115:113 за Канело.