Лудогорец торпилира Торпедо и нахлу мощно на голямата международна сцена (видео+галерия)

Лудогорец ще играе в групите на Лига Европа! Българският шампион си извоюва това право след като направи на пух и прах грузинския Торпето в плейоф реванш от втория по сила турнир. "Орлите" разбиха днешния си съперник с 4:0 и не оставиха никакво съмнение, че са по-добрият отбор. Това бе най-малкото, с което гостите се разминаха, тъй като разградчани направиха доста пропуски.
По този начин Лудогорец ще защитава собствената си чест и тази на българския футбол за пети път в груповата фаза на европейските турнири. За седем години, откакто клубът влезе в елита на родния футбол, това е третото участие на разградчани в ЛЕ. "Орлите" са влизали и два пъти в групите на Шампионската лига. @@@ Първото попадение за "орлите" отбеляза Вирджил Мисиджан още в шестата минута, а в 37-ата Густаво Кампаняро удвои. През втората част българският шампион вкара още два гола, чрез Кампаняро в 59-ата и Вандерсон в 61-ата минута. @@@ Наставникът на българския шампион Пауло Аутуори направи една промяна в сравнение с титулярите от първия двубой между двата тима. Под рамката на вратата застана Ренан за сметка на Хорхе Броун. Първият мач между двата отбора в Грузия завърши 1:0 за Лудогорец. @@@ Двубоят стартира по възможно най-добрия начин за българския шампион. Лудогорец излезе напред в резултата още в шестата минута. Клаудио Кешерю подаде наляво към Вирджил Мисиджан, който с майсторски удар в далечния ъгъл не остави шанс на стража на гостите от Грузия. Преди да се оплете в мрежата топката срещна левия стълб. @@@ В 13-ата минута "орлите" сътвориха красива атака и имаха отлична възможност да удвоят. Кешерю изведе с дълъг пас Вандерсон. Крилото пое и намери Мисиджан, който бе заел удобна позиция в наказателното поле. Холандецът пое и без да губи време потърси завършващ изстрел, но за късмет на Торпето топката профуча на сантиметри от страничната греда. @@@ Шест минути по-късно Сисиньо постави под сериозен обстрел стража на гостите Квасквадзе, който на два пъти се намеси добре и парира силни удари на бека на Лудогорец. В 19-ата минута само светкавичната реакция на Ренан спаси "зелените" от гол. След центриране от корнер Лачни отправи удар с глава, но Ренан се отличи с ключова намеса. Лудогорец отговори с опасен шут на Светослав Дяков, който бе отразен от Квасквадзе. @@@ В 25-ата минута Густаво Кампаняро изведе на голова позиция Вандерсон, но бразилският техничар не намери целта, стреляйки над вратата. Няколко минути по-късно Торпето застраши вратата на "зелените" след изпълнение на заучено положение от пряк свободен удар. Намесата на Ренан обаче бе на ниво и бразилецът неутрализира опасността. @@@ Така се стигна до 37-ата минута, когато Кампаняро вкара втори гол. Халфът стреля с глава след центриране от корнер, но стражът на Торпето изби. При добавката бразилецът не сбърка - 2:0 за Лудогорец! Малко преди края на първата част Вандерсон пропусна окончателно да сложи точка на спора, след като пропусна да се разпише под ъгъл сам срещу вратаря. @@@ През втората част Лудогорец успя да отбележи още два гола. В 59-ата минута Кампаняро направи резултата класически, след асистенция на Вандерсон. Две минути по-късно Вандерсон опъна мрежата за 4:0 с техничен изстрел, като се възползва от отличен пас на Мисиджан. @@@

В 73-ата минута влезлият като резерва Джоди Лукоки съвсем спокойно можеше да направи победата още по-изразителна. Холандското крило обаче стреля право във вратаря от чиста позиция.

В 83-ата минута Клаудио Кешерю реши да не остане по-назад и той се нареди на опашката от пропускащите чисти положения. @@@ Съвсем логично в минутите до края срещата се доиграваше и като изключим едно меле пред вратата на Торпедо, на терена не се случи нищо интересно... Лудогорец ще играе в груповата фаза на Лига Европа! ЛУДОГОРЕЦ - ТОРПЕДО 4:0 1:0 Мисиджан 6 2:0 Кампаняро 37 3:0 Кампаняро 59 4:0 Вандерсон 61 ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 4. Сисиньо, 30. Моци, 3. Недялков, 6. Натанаел, 18. Дяков (72-Горалски), 10. Кампаняро, 88. Вандерсон (87-Бакалов), 84. Марселиньо, 93. Мисиджан (70-Лукоки), 28. Кешерю