Царско село излъга Локо (София) в дербито на Втора лига, фенове на "железничарите" атакуваха съдията (видео+снимки)

Отборът на Царско село постигна труден успех с 1:0 над Локомотив (София) в дербито от 5-ия кръг на Втора професионална лига. В герой за гостите се превърна Антонио Георгиев, който заби единственото попадение на стадион "Локомотив".
Битката между двата тима завърши със скандали. Фенове на Локомотив нахлуха на пистата, но играчите на "железничарите" и охраната на стадиона спряха побеснелите привърженици, които тръгнаха към главния съдия Валентин Станчев. @@@ Първата интересна ситуация в срещата дойде в 17-ата минута, когато Костадин Хазуров се извиси над всички и стреля с глава, но топката не намери целта. В 31-ата минута Красимир Милошев пробва удар от далечна дистанция, но Росен Андонов улови кълбото. @@@

В 39-ата минута "червено-черните" бяха изключително близо до първия гол в срещата. След разбъркване в наказателното поле топката се озова в Даниел Васев, който технично с десния крак шутира, но Росен Андонов показа невероятен рефлекс, избивайки коженото кълбо в ъглов удар.

Втората част започна по-добре за гостите. Нападателят на Царско село Георги Минчев излезе очи в очи с Александър Любенов, но нападателят се забави и стреля право в тялото на стража на "железничарите". @@@

В 55-ата минута Локомотив направи невероятен пропуск. Резервата Мартин Станкев проби отдясно и центрира в наказателното поле към Костадин Хазуров, който стреля, но Андонов изби. При добавката Владислав Романов също опита да се разпише, но отново вратарят на “белите” се намеси.

В 66-ата минута играчите на Никола Спасов откриха резултата. След рикошет топката се озова при Антонио Георгиев, за когото остана най-лесното, а именно да накаже Любенов. В 75-ата минута Георги Минчев на два пъти можеше да се разпише, но първо стражът на домакините се справи с волето на тарана, а след това опитът на Минчев с глава не намери целта.

В последните секунди на срещата домакините имаха претенции за дузпа, но главният съдия не посочи бялата точка. Това бе и последната интересна ситуация на стадион “Локомотив”. @@@ Отличната форма на Царско село продължава, след като тимът е в серия от пет поредни успеха. Локо (София) се намира на 13-о място със само 5 спечелени точки. В следващия кръг лидерът приема Черноморец (Балчик), а "железничарите" гостуват на Поморие. ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ЦАРСКО СЕЛО 0:1 0:1 Антонио Георгиев (66)

ЛОКО (СФ):

24. Любенов, 11. Романов, 6. Бузукис, 94. Васев, 17. Янков, 23. Виячки, 9. Хазуров, 3. Петков, 26. Милошев, 15. Горанов, 21. Контохристос

ЦАРСКО СЕЛО:

12. Андонов, 4. Тенев, 14. Минев, 5. Прльевич, 17. Даскалов, 6. Георгиев, 8. Дюлгеров, 11. Василев, 44. Кацаров, 89. Йорданов, 10. Минчев

КЛАСИРАНЕ ГОЛМАЙСТОРИ ПРОГРАМА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ФОТОГАЛЕРИЯ Снимки: Емона Цончева, Sportal.bg