Царско село излъга Локо (София) в дербито на Втора лига, фенове на "железничарите" атакуваха съдията (видео+снимки)

Отборът на Царско село постигна труден успех с 1:0 над Локомотив (София) в дербито от 5-ия кръг на Втора професионална лига. В герой за гостите се превърна Антонио Георгиев, който заби единственото попадение на стадион "Локомотив".
73 Локомотив (София) - Царско село
Битката между двата тима завърши със скандали. Фенове на Локомотив нахлуха на пистата, но играчите на "железничарите" и охраната на стадиона спряха побеснелите привърженици, които тръгнаха към главния съдия Валентин Станчев.
Първата интересна ситуация в срещата дойде в 17-ата минута, когато Костадин Хазуров се извиси над всички и стреля с глава, но топката не намери целта. В 31-ата минута Красимир Милошев пробва удар от далечна дистанция, но Росен Андонов улови кълбото.

В 39-ата минута "червено-черните" бяха изключително близо до първия гол в срещата. След разбъркване в наказателното поле топката се озова в Даниел Васев, който технично с десния крак шутира, но Росен Андонов показа невероятен рефлекс, избивайки коженото кълбо в ъглов удар.

Втората част започна по-добре за гостите. Нападателят на Царско село Георги Минчев излезе очи в очи с Александър Любенов, но нападателят се забави и стреля право в тялото на стража на "железничарите".

В 55-ата минута Локомотив направи невероятен пропуск. Резервата Мартин Станкев проби отдясно и центрира в наказателното поле към Костадин Хазуров, който стреля, но Андонов изби. При добавката Владислав Романов също опита да се разпише, но отново вратарят на “белите” се намеси.

В 66-ата минута играчите на Никола Спасов откриха резултата. След рикошет топката се озова при Антонио Георгиев, за когото остана най-лесното, а именно да накаже Любенов. В 75-ата минута Георги Минчев на два пъти можеше да се разпише, но първо стражът на домакините се справи с волето на тарана, а след това опитът на Минчев с глава не намери целта.

В последните секунди на срещата домакините имаха претенции за дузпа, но главният съдия не посочи бялата точка. Това бе и последната интересна ситуация на стадион “Локомотив”.
Отличната форма на Царско село продължава, след като тимът е в серия от пет поредни успеха. Локо (София) се намира на 13-о място със само 5 спечелени точки. В следващия кръг лидерът приема Черноморец (Балчик), а "железничарите" гостуват на Поморие.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ЦАРСКО СЕЛО 0:1

0:1 Антонио Георгиев (66)