Леванте шокира Бетис с класика като гост

Отборът на Леванте започна новия сезон в Примера дивисион по отличен начин с победа като гост над Бетис. Срещата на “Бенито Вийямарин” приключи с успех на гостите с класическото 3:0, които си тръгнаха повече от доволни от Севиля.Леванте откри резултата в 37-ата минута, когато Жасон нахлу на скорост в наказателното поле и пусна успоредно на голлинията, където Роджър Марти отблизо засече кълбото в мрежата за 0:1.В 54-ата минута Хосе Моралес удвои със страхотен гол. Той тръгна с топка в крака от центъра на терена, навърза няколко бранители на съперника и накрая матира и вратаря за 0:2.Крайното 0:3 оформи отново Моралес, засичайки центриране на Рафаел Дуамена отляво.

Така Леванте временно оглави класирането с актив от 3 точки. В следващия кръг валенсианци приемат Селта. Бетис пък ще трябва бързо да се съвзема от шока, тъй като му предстои гостуване на Алавес. МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ