Лудогорец не даде шанс на Витоша, звездите на "орлите" започнаха да вкарват (видео+галерия)

Лудогорец надигра с 2:0 Витоша (Бистрица) като гост в мач от четвъртия кръг на Първа лига и прекъсна серията си от два двубоя без победа в първенството. Резултата откри Върджил Мисиджан в 65-ата минута, в 10 минути по-късно Клаудиу Кешерю удвои.И в тази среща разградчани направиха доста сериозни пропуски пред противниковата врата, а веднъж и гредата спаси бистричани след шут на Жоао Пауло в началото на сблъсъка. Георги Кабаков пък пожали защитника на домакините Тодор Гочев, тъй като на няколко пъти му спести нарисуван втори жълт картон.
@@@ Наставникът на гостите Пауло Аутори предприе седем промени в сравнение със състава, който игра срещу Зрински. От първата минута започнаха Панов, Терзиев, Недялков, Горалски, Кампаняро, Мисиджан и Жоао Пауло за сметка на Сисиньо, Форстър, Натанаел, Лукас Саша, Марселиньо, Вандерсон и Кешерю.Лудогорец можеше да открие резултата още във втората минута. Мисиджан подаде на Дяков, който от своя страна изведе Жоао Пауло сам срещу вратаря, но бразилецът шутира твърде слабо и Георгиев без проблем улови.@@@   В 11-ата минута и домакините погледнаха към вратата, когато шут на Котев от границата на наказателното поле попадна в ръцете на Ренан. Две минути по-късно футболист на Лудогорец отново направи сериозен пропуск. Кампаняро изведе Лукоки сам срещу вратаря, но бързоногият играч на гостите шутира в тялото на Георгиев.В 20-ата минута Мисиджан прониза вратата на домакините, но реферът Георги Кабаков отмени попадението заради засада. Пет минути по-късно Жоао Пауло отново се измъкна от бранителите на Витоша и стреля, но в левия страничен стълб. Последва добавка на Горалски, която срещна крак на играч в зелено.@@@ До края на полувремето не се случи нищо интересно и то приключи при 0:0.Втората част започна с натиск на Лудогорец, но няколко много опасни извеждащи подавания от дълбочина не намериха нападатели на гостите. Така се стигна до 65-ата минута, в която Мисиджан успя да открие резултата. Холандецът овладя отляво на наказателното поле, навлезе навътре към терена и след фамозен фалцов изстрел с десния крак вкара в горния ляв ъгъл на Георгиев.@@@ В 70-ата минута Тодор Гочев извърши поредно нарушение след получения през първата част жълт картон, но Кабаков реши да не го гони. Наставникът на домакините Росен Кирилов реагира мигновено и извади защитника, пускайки на негово място Рения.В 75-ата минута Лудогорец стигна до втори гол. Влезлият малко по-рано Марселиньо изведе великолепно с пета Клаудиу Кешерю сам срещу вратаря и румънецът вкара за 2:0 след шут по земя под плонжа на Георгиев.@@@ До края на двубоя футболистите на Пауло Аутори владееха повече топката и контролираха събитията на терена, но няколко грешки на влезлия като резерва Натанаел дадоха на два пъти шанс Витоша да застраши по-сериозно противниковата врата. Единият от тях бе в 86-ата минута, когато Моци изчисти с глава опасно центриране отляво и за малко не си отбеляза ефектен автогол.ВИТОША - ЛУДОГОРЕЦ 0:20:1 Върджил Мисиджан 65 0:2 Клаудиу Кешерю 75