Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Май вече е ясен евентуалният съперник на Лудогорец в Лига Европа, българин бележи за Кутаиси

Отборът на Торпедо Кутаиси победи с категоричното 5:2 Кукеши в домакинството си от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Ако българският шампион Лудогорец отстрани Зрински Мостар, в плейофите от турнира разградчани ще срещнат победителя от тази двойка.

Грузинците бързо поведоха с 2:0 след попадения на Георги Кукианидзе във 2-ата и 15-ата минута, но гостите от Албания намалиха изоставането си в 21-ата минута чрез Харис Харба. Седем по-късно българският ляв бек Лазар Марин направи 3:1 за Кутаиси, а след още 180 секунди резултатът стана 4:1 чрез гол на Георги Кимадзе.

Второто полувреме не беше толкова интересно, като чак в 86-ата минута падна ново попадение, когато Торнике Капанадзе вкара петия гол за домакините. Две минути по-късно Себино Плаку от състава на Кукеши оформи крайното 5:2 след изпълнение на дузпа.