Каква битка! Андерсън спаси мачбол и детронира Федерер след страхотен обрат

Осемкратният шампион Роджър Федерер отпадна на 1/4-финалите на "Уимбълдън". Защитаващият титлата си от миналата година швейцарец загуби с 6:2, 7:6 (5), 5:7, 4:6, 11:13 от южноафриканеца Кевин Андерсън, който за първи път в кариерата си ще играе на 1/2-финалите на турнира от "Големия шлем" в Лондон.
В следващите минути двамата сервираха силно и точки за пробиви нямаше, но при 11:11 Федерер се видя в беда. Първата му и единствена двойна грешка в мача донесе скрит мачбол на Андерсън, при 30:40. При следващата точка удар на Федерер се спря в мрежата и пробивът бе факт. Южноафриканецът не трепна и с гейм на 15 сложи точка на спора, постигайки най-голямата победа в кариерата си, дошла след 4 часа и 14 минути игра. Андерсън стана първият южноафриканец, достигащ полуфиналите на "Уимбълдън" след Кевин Кърен през 1983. За място на финала Андерсън ще играе с победителя от двубоя между американеца Джон Иснър (№9 в схемата) и канадеца Милош Раонич (№13).