Испания се добра до първото място след драма с Мароко (видео + галерии)

Наставникът на иберийците Фернандо Йеро заложи на Тиаго Алкантара, лишавайки се от услугите на Коке и Лукас Васкес. Диего Коща поведе нападението на Ла Роха, подкрепян от Иско, Давид Силва и Андрес Иниеста. mАфриканците разчитаха на един нападател в лицето на Бутаиб. Любопитното е, че капитанът Мехди Бенатия беше оставен на резервната скамейка. ФОТОГАЛЕРИЯ НА ФЕНОВЕТЕ НА ИСПАНИЯ ФОТОГАЛЕРИЯ НА ФЕНОВЕТЕ НА МАРОКО ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА Двубоят започна с продължителни атаки на испанците. Футболистите са поизнервиха с някои по-остри в влизания като това на Жерард Пике в осмата минута. Първоначално съдията предпочете да се ограничи устни забележки, но след това санкционира по-твърдата игра на Мароко. В 11-ата Давид Силва беше изведен в наказателното поле, но опитът му за центриране не беше успешен. Момчетата на Йеро се посъбудиха и започнаха да атакуват по-настойчиво. В 23-ата Жерард Пике стреля с глава след корнер - в ръцете на вратаря. В 25-ата брантелят на "червените" отново изпуснаха централния нападател Бутаиб, който този път загуби битката с Давид де Хеа. Испанският страж направи първото си спасяване от старта на Мондиала. @@@ В 27-ата Жорди Алба демонстрира страхотна скорост, подаде към Диего Коща в наказателното поле, но нападателят беше блокиран. В 36-ата Иниеста отново влезе с топка в наказателното поле, но този път подаването му назад не намери адресат. Минута по-късно Серхио Бускетс беше изпуснат при корнер, ала стреля неточно с глава. Последвалият натиск създаде напрежение пред вратата на африканския тим. В 91-ата минута иберийците изпълниха късо от корнер, топката беше центрирана от Карвахал на първа греда, където изскочи Яго Аспас и брилянтно отклони с пета към далечния ъгъл. Страничният рефер вдигна флага за засада. След последвалата консултация с видеоповторение съдията видя, че няма засада и зачете попадението за крайното 2:2. mКато цяло Испания отново показа, че има сериозни пробойни в отбрана, а в същото време трудно създава голови ситуации. Испанците ще играят с Русия в събота (30 юни). Мароко напуска надпреварата след три стабилни мача, но едва една точка. ВИДЕО ОТ МОНДИАЛ 2018 ТУК!