Борусия (Дортмунд) ликува и вече води с 9 точки пред Байерн (видео)

След почивката Майнц заигра по-добре и в първата половина на частта беше по-близо до попадение. В 64-ата минута Фавър извади Марио Гьотце и заложи на головия си джокер Пако Алкасер. Само две минути по-късно испанският национал, който вече официално е собственост на Борусия, зарадва феновете с гол за 0:1. Санчо подаде в точния момент за Марко Ройс, който веднага погледна наляво и намери непокрития Алкасер, който се разписа на празна врата. В 70-ата домакините изравниха. Александър Хак подаде брилянтно между бранителите и изведе Куайсон, който хладнокръвно пусна покрай вратаря. В 76-ата гостите вкараха победен гол след великолепно изпълнение на Лукаш Пишчек. Десният защитник хитро завъртя топката към близката сглобка, отбелязвайки с помощта на гредата. В последните секунди тимът на Борусия беше зарадван и от новината за равенството на Байерн. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА КЛАСИРАНЕ