Боян Асенов с купа на „Златен гонг“

Националът Боян Асенов спечели купата за най-техничен боксьор на завършилия в Скопие международен турнир по бокс за мъже „Златен гонг“. Най-малкият от братята Асенови стана първи в своята категория до 56 кг, след като на финала спечели срещу Леотрим Рексепи от Косово с прекратяване на срещата в третия рунд при 2:0 в негова полза.Със злато при 91-килограмовите се окичи и Иван Мечков, който спечели с единодушно решение на съдиите (3:0) във финала срещу словенеца Грегор Скрянец. Двамата ни боксьори бяха извеждани за своите срещи от треньора Валентин Поптолев.В същото време на първенството на страните членки на ЕС във Валядолид Кирил Рисунов загуби с 1:4 съдийски гласа срещата си в кат. до 60 кг от грузинеца Отар Ераносян и отпадна. Така на 1/4-финалите от четиримата българи ще боксират Тинко Банабаков (52 кг) и Петър Белберов (+91). По-рано загуба претърпя и Стефан Иванов (56).