Секунди разделиха Леванте от пета поредна победа (видео)

Отборите на Виляреал и Леванте направиха 1:1 в дерби на Валенсия от 11-ия кръг на Примера дивисион. Автогол на Рамиро Фунес Мори даде преднина на “синьо-червените” в 77-ата минута. В 93-ата Алфонсо Педраса изравни и не позволи на Леванте да запише пета последователна победа в Ла Лига. “Жабчетата” са с равни точки с Реал Мадрид, а Виляреал е на точка от зоната на изпадащите.
През второ полувреме домакините пропуснаха няколко изгодни шанса. В 53-ата Саму Чъкуезе направи хубав рейд и шутира с левия крак - стражът Ойер отрази. В 62-ата Жерард Морено пропусна брилянтно положение пред вратата на “гранотас”. Той получи абсолютно сам пред вратаря, но се замота при овладяването. В 68-ата Асенхо изби с крак след удар на Борха Майорал. В 77-ата гостите от “Сиутат де Валенсия” откриха резултата след скоростна акция. Хосе Кампаня направи прекрасен рейд в средата на терена и спечели пространство, подаде наляво към Хосе Моралес, който центрира остро в малкото наказателно поле, където Рамиро Фунес Мори засече с шпагат в собствената врата - 0:1. В 93-ата виляреалци стигнаха до изравняване. Резервата Алфонсо Педраса нахлу отляво в наказателното поле и шутира мощно в близкия горен ъгъл, изненадвайки Ойер. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА КЛАСИРАНЕ