Лацио подчини Каляри и сложи край на серията без победи (видео)

Тимът на Лацио надигра с 3:1 Каляри като домакин в мач от 17-ия кръг на Серия "А". Сергей Милинкович-Савич (12), Франческо Ачерби (23) и Сенад Лулич (67) реализираха попаденията за "орлите" от Вечния град, а за гостите от Сардиния точен бе Жоао Педро от дузпа в третата минута на допълнителното време. Така Лацио прекъсна серията си от 5 поредни мача без победи, като последната такава бе на 4 ноември (4:1 срещу СПАЛ - б.р.).В 12-ата минута Сергей Милинкович-Савич изведе “орлите” от Рим напред в резултата. Той направи добавка, намирайки се до точката за дузпата, след като стражът Алесио Краньо първоначално бе парирал изстрел на Хоакин Корея.В следващите минути играчите на Симоне Индзаги бяха близо до втори гол в различни ситуации, но в 22-ата минута Артур Йоница от Каляри пропиля златен шанс за 1:1. В 22-ата минута Чиро Имобиле уцели напречната греда с мощен шут от въздуха, а топката тупна на голлинията. Поредната опасна ситуация за вратата на гостите доведе до гол в 23-ата минута и резултатът стана 2:0. Защитникът Франческо Ачерби се оказа най-съобразителен след центриране от корнер, протегна крак и реализира попадение.В 33-ата минута стражът на Каляри Алесио Краньо улови топката, която му бе върната от съотборник, но реферът не спря играта.В началото на второто полувреме Ачерби пропусна страхотна възможност да отбележи още един гол, стреляйки в аут с глава от близко разстояние. Малко след това Чиро Имобиле застраши вратата на Краньо, а гостите отговориха с опасен шут на Паоло Фараго, който бе спасен с вещина от Томас Стракоша.В 67-ата минута перфектна контраатака на “орлите” завърши с трети гол във вратата на Краньо. Имобиле изведе нахлулия в наказателното поле на гостите Сенад Лулич очи в очи с Краньо и босненецът опъна мрежата зад стража на Каляри.В 78-ата минута пред големия голаджия на Лацио Имобиле се откри прекрасна възможност да порази целта, но нападателят не се възползва от хубаво подаване и изстрелът му мина встрани от вратата. В 86-ата минута пък Стракоша показа блестящ рефлекс, за да спаси удар на Даниеле Десена. Малко след това Имобиле за пореден път не успя да вкара гол днес.В добавеното време Жоао Педро оформи крайния резултат от дузпа, отсъдена след намесата на системата ВАР, заради непозволено действие на резервата за “орлите” Бащош.Този гол не промени нищо и Лацио се поздрави с победата, с която събра 28 точки и временно изпревари Милан, който е с 27. Каляри е на 13-а позиция със 17 точки, като в последните си 7 срещи няма победа.
СТАТИСТИКА НА МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА КЛАСИРАНЕ ПОДРЕЖДАНЕ ПРИ ГОЛМАЙСТОРИТЕ ПРОГРАМАТА НА ЛАЦИО ПРОГРАМАТА НА КАЛЯРИ