Рома и Интер впечатлиха на "Олимпико", но не излъчиха победител (видео)

Балде постави крака си и не остави никакъв шанс на Олсен за намеса. Веднага след гола за Интер Рома отговори с много добро изпълнение на фаул от Александър Коларов, при което Ханданович плонжира и изби в ъглов удар. Второто полувреме започна много силно за "джалоросите" и в 52-ата минута Дженгиз Юндер вкара невероятен гол от далечна дистанция. Турският национал изпрати истински снаряд към вратата на Интер, при който Ханданович не помръдна, а изгледа как топката се оплита в мрежата. В 66-ата минута капитанът на Интер Мауро Икарди отново даде преднина на Интер. Головата машина на "нерадзурите" засече центриране от ъглов удар на Марсело Брозович, надскачайки Костас Манолас в наказателното поле. В 73-ата минута отборът на Рома получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар за игра с ръка на Марсело Брозович в наказателното поле. Първоначално главният съдия Джанлука Роки не отсъди дузпа, но след помощ от ВАР, Коларов застана зад бялата точка и вкара за 2:2. В добавеното време Марсело Брозович получи добра възможност да стреля към вратата, но ударът му попадна право в Олсен. РОМА - ИНТЕР 2:2 0:1 Кейта (37) 1:1 Юндер (52) 1:2 Икарди (66) 2:2 Коларов (73 д) РОМА: Олсен, Сантон, Манолас, Жуан Жезус, Коларов, Нзонзи, Кристанте, Флоренци, Дзаниоло, Юндер, Шик ИНТЕР: Ханданович, Д'Амброзио, Де Фрай, Шкриняр, Асамоа, Валеро, Брозович, Кейта, Жоао Марио, Перишич, Икарди КЛАСИРАНЕ СТАТИСТИКА