Ман Юнайтед с минимална победа над Интер

Манчестър Юнайтед победи Интер с 1:0 в приятелска среща от турнира "Интернешънъл Чемпиънс Къп", играна в Сингапур. Единственото попадение реализира Мейсън Грийнууд в 76-ата минута. "Червените дяволи" доминираха през цялата среща, като предимството им бе по-осезаемо през второто полувреме, когато те пропуснаха няколко възможности да се разпишат. Отборът на Оле Гунар Солскяер започна на високо темпо и притесни съперника в първите минути. “Червените дяволи” имаха голямо предимство по отношение владеенето на топката, но редките контраатаки на италианците всъщност носеха по-голяма опасност. Тимът на Конте се справи с първоначалния натиск и бе добре организиран в защита, като не оставяше много пространства.

Единствената реална опасност до средата на първото полувреме бе далечен удар на Люк Шоу в 15-ата минута. Бранителят стреля отлично по диагонала, но топката мина покрай лявата греда на Ханданович. В следващата добра ситуация за Юнайтед отново бе замесен Шоу. Той проби отляво и пусна към нахлуващия Рашфорд, който се размина с топката.