Леганес грабна ценна победа и остави Уеска на дъното (видео)

Отборът на Леганес надделя с 1:0 над последния Уеска в битка за оцеляване от 19-ия кръг на Примера. Юсеф Ел-Несири отбеляза единствения гол в 73-ата минута. С успеха “краставичарите” дръпнаха с три точки пред 18-ия в класирането. Гостите от “Алкорас” са твърдо последни с едва 11 точки след първия дял от шампионата.
Втората част беше доста по-емоционална. В 46-ата минута Сантамария направи две спасявания за секунди, след като първо парира при удар на Силва, а след това се справи и с добавка на Оскар. При следващата атака Юсеф Ел-Несири нацели греда. В 58-ата домакините направиха непростим пропуск. След корнер Унай Бустинса беше изпуснат на втора греда и от три метра не можа да уцели добре топката. В 73-ата Леганес стигна до гол: Силва центрира на първа греда и Ел-Несири реализира с удар в близкия ъгъл - 1:0. До края гостите не намериха начин за отговор. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА КЛАСИРАНЕ