Алавес избута Реал Мадрид от четворката, Валенсия претърпя разочарование (видео)

Отборът на Алавес се наложи с 2:1 над гостуващия Валенсия в среща от 18-ия кръг на Ла Лига. Дани Парехо изведе напред “прилепите” след чудесно изпълнение от пряк свободен удар. Борха Бастон (21) и Томас Пина (45) реализираха за баските. С успеха момчетата на Абелардо Фернандес временно изхвърлиха Реал Мадрид от топ 4. "Мендисороса" остава крепост в Примера от началото на сезона.
След почивката гостите от “Местайя” пропуснаха няколко добри положения, но така и не стигнаха до изравнителен гол. Тимът на Марселино усили нападението си в последните минути, когато топката на няколко пъти профуча опасно покрай вратата на Пачеко. В 86-ата Миши Батшуай се възползва от грешка на Марипан, за да си създаде предимство при удар, но не беше прецизен. В 90-ата Марипан се намеси в точния момент, за да предотврати гол на Родриго Морено. Валенсия остават в средата на таблицата с едва четири победи и цели десет ремита. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА КЛАСИРАНЕ