България срещу Турция на полуфинал на Балканиадата U17 в София

Националите на България под 16 години, които са водени от Мартин Стоев ще се изправят срещу  Турция на полуфинал в Балканиадата, която се провежда в зала "Христо Ботев" в София.

До този развой се стигна, след изиграване на последните мачове от груповата фаза, които бяха решаващи за крайното класиране. Младите ни волейболисти спечелиха група А, след победа над Гърция

с 3:1 гейма.

Съперникът остана на второ място.Другата група В от надпреварата бе спечелена от състава на Румъния. Волейболистите на Северната ни съседка надиграха в оспорвана петгеймова битка Турция с 3:2 (25:19, 20:25, 25:20, 14:25, 15:13). С това румънците взеха първото място в своя поток, а турците останаха втори.Така, на 6 юли (събота) в първия полуфинал от турнира, тимът на България излиза срещу Турция от 18:00 часа. Припомняме, че през миналата година двата отбора се срещнаха на финал на Балканиадата в Турция, като нашите спечелиха битката за златото.

Във втория полуфинал от надпреварата Гърция се изправя срещу Румъния, а двубоят е от 20:00 ч.

Преди това ще се играят срещите за разпределение на местата от пето до седмо. @@@