Силен мач на Борусия (Дортмунд) върна напрежението върху Байерн (видео)

Преднината на Байерн (Мюнхен) от 4 точки не притесни Борусия (Дортмунд) и играчите от “Сигнал Идуна Парк” я редуцираха до 1, след като с лекота спечелиха визитата си на Фрайбург - 4:0. Така борбата за титлата в германския шампионат продължава с пълна сила, а до края остават четири кръга. В тях “жълто черните” срещат Шалке 04, Вердер (Бремен), Фортуна (Дюселдорф) и Борусия (Мьонхенгладбах) и ще се надяват на грешна стъпка на шампионите срещу някой измежду Нюрнберх, Хановер 96, РБ (Лайпциг) и Айнтрахт (Франкфурт). При равенство се гледа головата разлика, а по този показател баварците имат голямо предимство от +14. Успехът на Борусия над Фрайбург е много ценен от психологическа гледна точка, защото този сезон въпросният тим вече лиши Байерн от 4 точки, измъквайки две равенства. Футболистите на Люсиен Фавър очароваха с комбинативен футбол, увенчал се с четири гола. Преди почивката Джейдън Санчо вкара в 12-ата минута, а след нея точни бяха Марко Ройс в 54-ата, Марио Гьотце в 79-ата и Пако Алкасер в 87-ата от дузпа. ВСИЧКИ МАЧОВЕ НА ДОРТМУНД