Червен картон и рикошет приближиха Байерн с още една крачка до титлата (видео)

Байерн (Мюнхен) изкова много трудна домакинска победа с 1:0 над Вердер (Бремен) в среща от германския шампионат, с което още повече се доближи до поредната си титла. Разликата с втория Борусия (Дортмунд) вече е 4 точки, но “жълто-черните” са с мач по-малко.
До края на баварците им остават четири срещи, а при победи в тях те няма как да бъдат свалени от върха. Задачата не изглежда трудна, защото следващите два съперника са Нюрнберг и Хановер 96, които са на последните две места и най-вероятно ще изпаднат директно. Никлас Зюле реализира ценния гол в 75-ата минута след рикошет в тялото на Дейви Клаасен. Мюнхенци бяха улеснени от червен картон на бранителя на Вердер Милош Велкович след 58 минути игра. Шансовете на гостите от Бремен бяха свързани с отличната форма на Дейви Клаасен, Милот Рашица и Макс Крузе, който беше избран за Играч на месеца. Това беше рекорден сблъсък №106 между двата клуба в елита на Германия, като толкова баварците имат и срещу Хамбургер ШФ. Никои други тимове не са се срещали по-често. През идната седмица двата отбора ще се изправят един срещу друг и на полуфиналите за Купата на Германия, като домакин обаче ще е Вердер. Играчите на Вердер започнаха уверено и притискаха защитата на Байерн с идеята играта да не се пренесе в тяхната половина. Даже първата възможност беше на сметката на гостите, когато в 6-ата минута Максимилиан Егещайн стреля, но ударът му беше избит. Мюнхенци бяха наясно с класата на съперника и действаха предпазливо в изграждането на атаките и нито за миг в следващите минути не се хвърлиха сляпо напред. Байерн стигна до първото си чисто положение в 26-ата минута, когато Тиаго Алкантара прехвърли технично защитата и намери Серж Гнабри, който се завъртя и стреля от въздуха, но Иржи Павленка успя да избие с десния крак. До почивката нямаше друга толкова сериозна възможност пред нито една от двете врати, което определено не се хареса на запалянковците. Отново пред Гнабри се откри добър шанс в началото на втората част. В 52-ата минута той стигна до изстрел с левия крак, който беше париран с тяло от Милош Велкович. След още две минути Павленка трябваше да отразява нов опасен шут на Гнабри, който към момента единствен от офанзивните футболисти в червени екипи изглеждаше заплаха за съперника. Домакините обаче вече видимо бяха вдигнали темпото и в 57-ата минута стражът на Вердер пак трябваше да намесва - този път след удар на Левандовски. Секунди по-късно Велкович скочи за висока топка с Никлас Зюле, но го удари с лакът, за което получи втори жълт картон и остави бременчани с човек по-малко. Вече се играеше само пред и в наказателното поле на Вердер и в 70-ата минута Томас Мюлер направи голям пропуск с глава. Секунди по-късно той беше заменен от Франк Рибери. Натискът на Байерн даде желание за тима резултат в 75-ата минута. Тогава Зюле заложи на силния си изстрел от извън наказателното поле, но имаше късмет топката да се отклони в тялото на Дейви Клаасен и да не остави шанс на Павленка - 1:0 за баварците. В 79-ата Левандовски беше на крачка от подпечатване на домакинската победа, но шутът му срещна напречната греда. Полският стрелец пропусна още веднъж - в 85-ата минута. В добавеното време смяната Леон Горетцка излезе сам срещу вратаря, но не намери целта. Вердер се бори за участие в Лига Европа, но засега изостава на 2 точки от шестата позиция. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ ВСИЧКИ МАЧОВЕ НА БАЙЕРН ВСИЧКИ МАЧОВЕ НА ВЕРДЕР