Мората отново донесе радост на Атлетико (видео)

Домакините взеха инициативата в началото. В 14-ата минута Саул не успя да изчисти и позволи на Микел Оярсабал да шутира. Бързоногото крило стреля в ръцете на Ян Облак. В 18-ата защитата на “чури урдин” сбърка под натиска на Мората, вратарят беше преодолян, но испанският нападател не успя да отклони топката достатъчно силно. Минута по-късно 19-ата Херонимо Руи изби след удар на Мората. Последва центриране на Коке за Мората, който създаде нова опасност, отново отразен от вратаря. @@@ В 30-ата Тома Льомар центрира от корнер, Диего Годин отклони на първа греда към непокрития Мората, който реализира с плонж - 0:1. Три минути по-късно гостите от Wanda Metropolitano отбелязаха след ново статично положение. Коке центрира, а Мората скочи най-добре от всички, за да насочи в мрежата, удвоявайки преднината на “червено-белите”. @@@ Момчетата на Иманол тръгнаха напред с началото на втората част, но много рядко застрашаваха вратата на Облак. В 62-ата баските получиха тласък с изгонването на Коке. Испанският национал получи втори жълт картон за остро нарушение на фланга. В 75-ата Рубен Пардо центрира отдясно, а Микел Мерино нанесе много добър удар с глава към далечния ъгъл - Облак се разтегна и направи изключително спасяване. @@@ В 85-ата преминалият отляво след почивката Хуанфран задържа топката между двама и я извади към дъгата, където Антоан Гризман подаде надясно за Санти Ариас. Ударът на десния защитник не се получи. В 90-ата Сандро Рамирес шутира силно от 12 метра, пращайки топката встрани. @@@ С успеха Атлети се утвърди на втората позиция в класирането с пет точки преднина пред Реал Мадрид. Амбициите на Реал Сосиедад за европейско участие бяха поохладени. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА КЛАСИРАНЕ ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА