ЦСКА 1948 с първа загуба след греди, пропуски и нелеп гол

ЦСКА 1948 загуби с 0:1 третата си контрола на турска земя срещу руския Армавир. Червените получиха гол в 88-ата минута след рикошет. Тони Стоичков опита да спаси опасна ситуация след удар в гредата, но улучи футболист на съперника. Топката спря в мрежата.

Иначе срещата започна с натиск на ЦСКА 1948. Стоичков и Зоров стреляха във вратата, удар на Сандански пък профуча в аут. Стигна се и до чисто положение, но Гущеров изпусна след пас на Буров.Руснаците отвърнаха с две греди в една атака. Играч на Армавир улучи горната след шут отдалеч, а при добавката негов съотборник повтори упражнението с глава.Полувремето завърши с нова възможност за Гущеров, получил хубав пас от юношата Андонов.Второто полувреме беше по-скучно. Буров изпусна най-чистото положение, изведен сам срещу вратаря от Димо Атанасов. Левичарят нацели гредата.В заключителните минути пък Божилов стреля неточно, след като беше намерен добре от Зоров.Така се стигна до нелепата ситуация за гол на тима от втора руска дивизия.Положителното е, че в игра отново се появиха 6 момчета от академията, като двама от тях - Зоров и Андонов, бяха титуляри.Последната проверка на ЦСКА в Турция е утре. Съперник ще бъде друг руски тим - СКА-Хабаровск.Съставът на ЦСКА 1948: Вълков, Стоичков, Попов, Генчев, Буров, Георгиев, Сандански, Зоров, Андонов, Божилов, Гущеров (Матев, Кепов, Ал. Александров, Тодоров, Атанасов, Огнянов, Петков)