Борусия (Дортмунд) показа голова мощ преди двубоя с Барселона (видео)

Домакините, които в предишния кръг бяха загубили от Унион (Берлин), днес бяха без титулярните си крайни защитници Лукаш Пишчек и Нико Шулц, които са контузени. Вместо тях играха Ашраф Хакими и Рафаел Герейро. Бившият халф на гостите Юлиан Брант също беше титуляр.Леверкузен търсеше положителен резултат с Кевин Фоланд в най-предни позиции. Треньорът Петер Бос реши да противодейства на бившия си отбор с постройка с трима централни защитници, но в крайна сметка не успя. Двата отбора се хвърлиха в битка, но до чисти положения почти не се стигаше. В 16-ата минута Матс Хумелс за малко да изпревари Лукас Храдецки при центриране. В тези минути гостите доминираха във владението на топката с 61:39%. В 22-ата Карим Белараби се опита да изненада Роман Бюрки с далечен шут, който излезе в аут. В 24-ата вратарят на Леверкузен направи изключително двойно спасяване след шутове на Марко Ройс и Брант. Секунди след това - на ответната врата - перфектна намеса на Мануел Аканжи лиши "аспирините" от попадение след изстрел на Белараби. Дортмунд излезе напред в резултата в 28-ата минута. Тогава Хакими се възползва от неразбирателство межди Надим Амири и Белараби, напредна няколко метра и центрира към връхлитащия в наказателното поле Алкасер, който не сгреши - 1:0. Испанският национал беше на една линия с Йонатан Та. Така Алкасер продължава да бележи във всеки един двубой този сезон, като има 10 гола в 8 срещи. В 33-ата Та се намеси при удар на Томас Дилейни, като топката отскочи от тялото му и се удари в ръката му, която беше зад гърба му. От ВАР прецениха, че това не е било умишлено и не препоръчаха на рефера Даниел Зийберт да посочи бялата точка. В тази ситуация тогава Хакими шутира и след рикошет в тялото на Храдецки се отби в гредата. За втората част в игра за гостите се появи Леон Бейли с идеята да увеличи остротата в атака. Националът на Ямайка можеше да изравни още в 48-ата минута, но Аканжи му попречи. Секунди по-късно Хавертц изведе Балараби отдясно, но неговият изстрел беше крайно неточен. "Жълто-черните" не пропуснаха шанса да накажат неточностите на Леверкузен и в 50-ата минута резултатът стана 2:0. Аканжи донякъде случайно намери Санчо по дясното крило, след което англичанинът подаде към Ройс и капитанът удвои преднината на своите. Пред Хавертц се откри възможност да намали в 63-ата минута, но Бюрки отрази удара му с левия крак. Борусия затвори играта в изчакване на възможност за контраатака и такава се появи в 83-ата минута. Тогава пак Санчо нямаше как да бъде спрян отдясно. Последва задължителния пас в наказателното поле и там Герейро засече за 3:0. В последната минута, при нова контраатака, Ройс оформи крайното 4:0, този път след подаване на Якуб Бруун Ларсен.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ ВСИЧКИ МАЧОВЕ НА БОРУСИЯ (Д) ВСИЧКИ МАЧОВЕ НА ЛЕВЕРКУЗЕН