Битка до последен дъх и голяма драма в края в дербито на Пловдив (видео)

Локомотив и Ботев изиграха интригуващо дерби на Пловдив, което след много битка и инфарктни моменти в края завърши 1:1. Резултата откри Лазар Марин в осмата минута, а Стивън Езе изравни в 53-ата минута.

Като цяло смърфовете бяха по-добрият отбор в този напечен двубой, но победата можеше да отиде във всеки един от двата непримирими съперника, които си размениха по една греда в края на срещата. Първо това стори Пиргов в 81-ата минута след феноменален удар с глава. В заключителните секунди на даденото от рефера триминутно пордължение на мача пък Малембана шутира в дясната греда след подаване с глава на Езе.

За отбелязване е, че Ботев игра без част от най-добрите си футболисти, тъй като с контузии са звездите на тима Тодор Неделев и Антонио Вутов, а младият Кристиан Добрев бе продаден през седмицата на Порто.

Срещата започна равностойно, а Ботев откри резултата при първата по-опасна атака. Канарчетата комбинираха добре през ценнтъра на терена в 8-ата минута, топката стигна до Виана, който я отклони към нахлуващия на скорост в наказателното поле Лазар Марин. Последва много добър диагонален шут на защитника от малък ъгъл, който се спря в мрежата на смърфовете - 1:0 за Ботев.