Страхотен Митко Илиев вдъхнови Локомотив за пълен обрат и три точки срещу Дунав (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) записа четвърта победа от началото на сезона в efbet Лига, след като в последен двубой от шестия кръг се наложи с 3:1 като домакин на Дунав (Русе). В герой за “черно-белите” се превърна капитанът и любимец на местната публика Димитър Илиев, който се отчете с две попадения, второто от които много красиво. Преди да се стигне до головете на пловдивския лидер обаче, първи резултата, макар и малко изненадващо, откри гостуващият състав. В 9-ата минута Стефан Христов прониза Мартин Луков с плътен удар от границата на наказателното поле. Локомотив обаче се върна в мача четвърт час по-късно, когато точен от дузпа бе именно Илиев. В самия край на първата част пък Бирсент Карагерен “попари” бившия си отбор, след като от близко разстояние засече с глава центриране отляво. Десет минути след подновяването на играта лидерът на “черно-белите” реализира много красиво попадение с десния крак за 3:1. С поредните три точки играчите на Бруно Акрапович събраха 13 в актива си и запазиха както мястото си в Топ 3, така и дистанцията от точка до лидера и действащ шампион Лудогорец. Тимът на Людмил Киров пък остава на девета позиция с 6 точки на сметката си.