Ракув с Алекс Колев отново загуби от Краковия

Отборът на Ракув (Честохова) допусна втора загуба от Краковия в рамките на три дни. В четвъртък Краковия спечели с дузпи сблъсъка между двата тима от 1/8-финала за Купата на Полша. Днес успехът дойде доста по-лесно с 3:0 в среща от 18-ия кръг наместната Екстракласа.В днешната среща българският нападател на гостите Алекс Колев изигра пълни 90 минути. Той имаше рожден ден и стана на 27 години, но не успя да си направи подарък. За домакините пък отново титуляр бе бившият защитник на Левски Давид Яблонски.Точни за успеха на Краковия бяха Януш Гол в 52-ата, Камил Пестка в 58-ата и Пел ван Амерсфоорт в 90-ата минута.С този успех Краковия излезе на 2-ата позиция в класирането с 33 точки. Ракув пък се намира на 11-ото място с 22 точки в актива си.