Първа победа остави надеждата жива за Аталанта (видео)

Аталанта постигна първата си победа в дебютното си участие в групите на Шампионската лига. Тя обаче бе от изключително важно значение. Тази вечер бергамаските се наложиха с 2:0 над Динамо (Загреб) в сблъсъка от група “С” и с този успех запазиха напълно реални шансовете си за продължаване на 1/8-финал в турнира. Победата на домакините дойде с попадения на Луис Муриел от дузпа в 27-ата и на Алехандро Гомес в 47-ата минута.Още от началните минути Аталанта даде заявка, че ще търси победата с всички сили и Луис Муриел и Марио Пашалич пропуснаха две добри възможности за откриване на резултата.В 26-ата минута мощен шут от воле на робин Госенс се отби от напречната греда, а при последвалото разбъркване в пеналта Муриел бе изритан от защитник на Динамо и съдията посочи бялата точка. Потърпевшият сам изпълни наказателния удар и бе точен за 1:0.Колумбиецът можеше да удвои преднината на своя тим в 32-ата минута, но негов удар профуча над вратата.В 36-ата минута обаче Динамо бе на косъм да изравни, след като мощен шут Оршич се отби от гредата.В самото начало на втората част домакините удвоиха преднината си. Алехандро Гомес получи на ъгъла на пеналта, финтира заитник и с диагонален изстрл не остави шансове на вратаря за 2:0.До края бергамаските продължиха да са по-опасният отбор и с нови пропуски се отличиха Муриел и Ремо Фройлер.В крайна сметка Аталанта взе совето и вече има 4 точки в актива си. Макар да остават на последното място в групата, възпитаниците на Джан Пиеро Гасперини до последно ще се надяват да продължат напред, но за целта ще трябва да търсят задължителна победа в последния си мач с Шахтьор (Донецк) в Украйна. Динамо също е в играта, но неговата задача е още по-трудна - да победи Манчестър Сити в Хърватия.