Барса вече страда и на "Камп Ноу", каталунците не вкараха на Славия (видео + галерия)

Отборите на Барселона и Славия (Прага) завършиха 0:0 в битка от група “F” на Шампионската лига. “Лос кулес” продължиха с бледите си изяви и разочароваха голяма част от 67 023 зрители на “Камп Ноу”. След като загубиха като гости на Леванте, “блаугранас” пренесоха проблемите си и в своя дом. Барса остава лидер в групата с 8 точки.
Първата опасност се появи пред вратата на Марк-Андре тер Стеген. Олаинка нахлу отдясно, опита центриране, топката рикошира в крака на Клеман Лангле и за малко да заблуди германския страж. Вратарят протегна ръка и спря коварната топката, след което и френският защитник трябваше да действа съобразително на аутлинията. @@@ В 11-ата Семедо беше изведен сам срещу вратаря, но стреля предвидимо за вратаря Коларж, който изби с крак. В 14-ата Жерард Пике загуби топката и се очертаваше много опасна контра за чехите. Защитникът умишлено и видимо задържа своя съперник, знаейки, че ще последва жълт картон. В 27-ата Олаинка финтира Семедо и центрира към точката на дузпата, откъдето Станчу стреля, но рикошет му попречи. @@@ Чехите много успешно пресираха в различни зони своя съперник и стояха много добре на терена. Каталунците изглеждаха мудни и предвидими. В 33-ата Станчу стреля от пряк свободен удар, насочвайки топката покрай далечната греда. @@@ В 35-ата Меси тръгна зад центъра, напредна до границата на наказателното поле, след което подходи успоредно на пеналта. Аржентинецът избра да стреля и нанесе изключителен удар, при който топката се отклони някъде около сглобката, като вратарят Коларж само изгледа топката. Минута по-късно напористият Артуро Видал отне топката от стража на чехите, но не намери продължение. @@@ В 43-ата гостите от Прага сгрешиха при изнасянето на топката, Видал подаде към Меси, който шутира под ъгъл - вратарят Коларж отрази. При последвалия корнер Пике стреля с глава и вратарят на Славия отново успя да се справи с опасността. В добавеното време на полувремето чехите опънаха мрежата на Барса, но при вдигнат флаг за засада. Като цяло Барселона изигра слаба първа част, в която се видяха много пробойни в играта на каталунския тим. @@@ На почивката Ернесто Валверде замени статичния Жорди Алба със Сержи Роберто, който се премести отдясно. В 49-ата Меси получи шанс от пряк свободен удар, ала насочи малко над гредата. В 55-ата Дембеле много хитро изведе Сержи Роберто, който сам срещу вратаря насочи в тялото на стража. В 77-ата Барса разви атака на скорост, Фати технично подаде с външен фалц към Лео Меси, който от пет метра насочи към вратата, но стражът на чехите отново се намеси брилянтно. В 83-ата защитата на чехите сбърка, Видал обаче не успя да намери Гризман. Фати подаде към Ракитич, чийто удар от движение не се получи. До края гол не падна, а Славия (Прага) заслужи точката си със самоотвержени изяви и в защита, и в нападение. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА КЛАСИРАНЕ ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА