Меси включи на скорост, Барса наниза 5 (видео + галерия)

Шампионът на Испания Барселона разгроми с 5:1 гостуващия Валядолид в среща от междинния 11-и кръг на Ла Лига, играна пред 59 896 зрители на "Камп Ноу". Лионел Меси беше над всички с две попадения и две асистенции. Клеман Лангле първи реализира в третата минута, а в 15-ата гостите от “Хосе Сорийя” изравниха чрез Кико Оливас. Артуро Видал даде преднина на каталунците в 29-ата.
Шампионът на Испания Барселона разгроми с 5:1 гостуващия Валядолид в среща от междинния 11-и кръг на Ла Лига, играна пред 59 896 зрители на "Камп Ноу". Лионел Меси беше над всички с две попадения и две асистенции. Клеман Лангле първи реализира в третата минута, а в 15-ата гостите от “Хосе Сорийя” изравниха чрез Кико Оливас. Артуро Видал даде преднина на каталунците в 29-ата. Ернесто Валверде предпочете Ансу Фати пред Антоан Гризман като допълнение на офанзивната тройка, съставена още от Лионел Меси и Луис Суарес, Артуро Видал се появи в средата на терена при отсъствието на Артур. Валядолид разчиташе в атака на Сержи Гуардиола и Валдо Рубио. Ернесто Валверде предпочете Ансу Фати пред Антоан Гризман като допълнение на офанзивната тройка, съставена още от Лионел Меси и Луис Суарес, Артуро Видал се появи в средата на терена при отсъствието на Артур. Валядолид разчиташе в атака на Сержи Гуардиола и Валдо Рубио. Още в третата минута топката посети мрежата на гостите. Момчетата на Серхио Гонсалес не изчистиха добре след центриране, тя попадна на крака на Лангле, който шутира и с помощта на рикошет от защитник и от напречната греда кълбото премина голлинията - 1:0. Още в третата минута топката посети мрежата на гостите. Момчетата на Серхио Гонсалес не изчистиха добре след центриране, тя попадна на крака на Лангле, който шутира и с помощта на рикошет от защитник и от напречната греда кълбото премина голлинията - 1:0. @@@ Тимът от Кастийя и Леон отвърна със ситуация в четвъртата минута. Сержи Гуардиола получи възможността да стреля - топката се отби от Пике и излезе в корнер. @@@ Тимът от Кастийя и Леон отвърна със ситуация в четвъртата минута. Сержи Гуардиола получи възможността да стреля - топката се отби от Пике и излезе в корнер. @@@ В 15-ата “бяло-виолетовите” изравниха след статично положение. Топката беше центрирана, никой не игра с нея и Марк-Андре тер Стеген не беше подготвен. Германецът неумишлено “сервира” кълбото за Кико Оливас, който имаше късмета то да се удари в крака му и да влезе в мрежата - 1:1. @@@ В 15-ата “бяло-виолетовите” изравниха след статично положение. Топката беше центрирана, никой не игра с нея и Марк-Андре тер Стеген не беше подготвен. Германецът неумишлено “сервира” кълбото за Кико Оливас, който имаше късмета то да се удари в крака му и да влезе в мрежата - 1:1. @@@ В 26-ата каталунците изградиха контраакция. Френки де Йонг центрира към измъкналия се от засадата Видал, който обаче не успя да стреля с глава от чудесна позиция. В 29-ата "блаугранас" отново излязоха напред в резултата. Меси центрира елегантно по вертикалата, Видал протегна крак и от въздуха насочи до гредата - 2:1. Това беше трето попадение за чилиеца в Ла Лига. @@@ В 26-ата каталунците изградиха контраакция. Френки де Йонг центрира към измъкналия се от засадата Видал, който обаче не успя да стреля с глава от чудесна позиция. В 29-ата "блаугранас" отново излязоха напред в резултата. Меси центрира елегантно по вертикалата, Видал протегна крак и от въздуха насочи до гредата - 2:1. Това беше трето попадение за чилиеца в Ла Лига. @@@ В 34-ата Лео Меси завъртя поредния си превъзходен пряк свободен удар, реализирайки за 3:1. Аржентинецът шутира от 25 метра, прехвърли стената и отправи топката достатъчно далеч от обсега на Жорди Масип. Това беше гол номер 50 за Лео от преки свободни удари - 44 за Барселона и 6 за Аржентина. @@@ В 34-ата Лео Меси завъртя поредния си превъзходен пряк свободен удар, реализирайки за 3:1. Аржентинецът шутира от 25 метра, прехвърли стената и отправи топката достатъчно далеч от обсега на Жорди Масип. Това беше гол номер 50 за Лео от преки свободни удари - 44 за Барселона и 6 за Аржентина. @@@ В 54-ата Меси напредна на скорост фронтално срещу вратата на съперника. Ла Пулга избра да подаде вляво за Ансу Фати, чийто удар не беше достатъчно опасен и Масип отрази след рикошет. В 60-ата Валведе извади Де Йонг и пусна Иван Ракитич. Хърватинът беше посрещнат с одобрителни възгласи от публиката на "Камп Ноу". Две минути по-късно Гризман замени Фати. @@@ В 54-ата Меси напредна на скорост фронтално срещу вратата на съперника. Ла Пулга избра да подаде вляво за Ансу Фати, чийто удар не беше достатъчно опасен и Масип отрази след рикошет. В 60-ата Валведе извади Де Йонг и пусна Иван Ракитич. Хърватинът беше посрещнат с одобрителни възгласи от публиката на "Камп Ноу". Две минути по-късно Гризман замени Фати. @@@ В 70-ата Луис Суарес прати топката в мрежата, но при правилно вдигнат флаг за засада. В 75-ата Ракитич подаде към Меси, който реализира страхотен гол с безпощаден удар по диагонала. Стотина секунди по-късно Лео асистира на Луис Суарес, който сам срещу вратаря насочи по диагонала за 5:1. В допълнителните минути след 90-ата Видал и Меси пропуснаха оформят още по-шумна победа. @@@ В 70-ата Луис Суарес прати топката в мрежата, но при правилно вдигнат флаг за засада. В 75-ата Ракитич подаде към Меси, който реализира страхотен гол с безпощаден удар по диагонала. Стотина секунди по-късно Лео асистира на Луис Суарес, който сам срещу вратаря насочи по диагонала за 5:1. В допълнителните минути след 90-ата Видал и Меси пропуснаха оформят още по-шумна победа. @@@ Така Барселона регистрира пета поредна победа в Ла Лига. Каталунците и Реал Мадрид ще вървят с мач по-малко от останалите отбори до сблъсъка между двата тима, предвиден за средата на декември. @@@ Така Барселона регистрира пета поредна победа в Ла Лига. Каталунците и Реал Мадрид ще вървят с мач по-малко от останалите отбори до сблъсъка между двата тима, предвиден за средата на декември. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА МИНУТА ПО МИНУТА КЛАСИРАНЕ КЛАСИРАНЕ ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА