Резултати и голмайстори от евроквалификациите - още един отбор се класира

Тази вечер се изиграха нови седем срещи от евроквалификациите, след които още един отбор се класира за финалите на Евро 2020. Украйна победи с 2:1 Португалия в битката за върха в група "В" и си гарантира първото място кръг преди края на надпреварата. В другия мач от групата Сърбия спечели трудно при гостуването си на Литва с 2:1 и се доближи само на точка зад португалците.

В група "А" България записа историческа загуба с 0:6 от Англия и остана на дъното в класирането, без победа и с голова разлика 5:17. Разгромният успех върна самочувствието на англичаните след поражението с 1:2 от Чехия, но те все още нямат квота за еврофиналите. Чехите почиваха, а другият претендент за второто място Косово очаквано победи с 2:0 Черна гора.

Интересно е и в група "Н", където Турция и Франция завършиха 1:1 в Париж и продължават да делят върха с по 19 точки. Турците обаче имат предимство в преките двубои. Исландия не се затрудни с Андора - 2:0, и на теория има шансове за второто място. Албания пък съкруши с 4:0 като гост Молдова и събра 12 точки, но не може да финишира по-напред от третата позиция.

Група "А": България - Англия 0:6 0:1 М. Рашфорд (7) 0:2 Р. Баркли (20) 0:3 Р. Баркли (32) 0:4 Р. Стърлинг (45) 0:5 Р. Стърлинг (69) 0:6 Х. Кейн (85) МИНУТА ПО МИНУТА Косово - Черна гора 2:0 1:0 А. Рахмани (10) 2:0 В. Мурики (34) МИНУТА ПО МИНУТА

Група "В":

Литва - Сърбия 1:2 0:1 А. Митрович (49) 0:2 А. Митрович (53) 1:2 Д. Казлаускас (79) МИНУТА ПО МИНУТА Украйна - Португалия 2:1 1:0 Р. Яремчук (6) 2:0 А. Ярмоленко (27) 2:1 К. Роналдо (72) д. МИНУТА ПО МИНУТА

Група "Н":

Франция - Турция 1:1 1:0 О. Жиру (76) 1:1 К. Айхан (82) МИНУТА ПО МИНУТА Исландия - Андора 2:0 1:0 А. Сигурдсон (38) 2:0 К. Сигторсон (65) МИНУТА ПО МИНУТА Молдова - Албания 0:4 0:1 С. Чикалеши (22) 0:2 К. Баре (34) 0:3 Л. Траши (40) 0:4 Р. Манай (90) МИНУТА ПО МИНУТА