Наполи си отмъсти на слаб Ювентус (видео)

Наполи постигна изключително сладък успех с 2:1 при домакинството си на Ювентус от 21-ия кръг на Серия “А”. Попаденията за успеха отбелязаха Пьотър Жиелински (63') и Лоренцо Инсиние (86'), докато точен за гостите бе Кристиано Роналдо (90’). По този начин “партенопеите” отмъстиха на големия си съперник за загубата през есента с 3:4, дошла след автогол на Калиду Кулибали в последните секунди на срещата.

Маурицио Сари

се завърна за първи път в родния си Неапол след поемането на Ювентус, като местните фенове му устроиха враждебно посрещане.

Специалистът обаче им отвърна, пускайки за първи път през тази година опасното атакуващо трио Пауло Дибала - Гонсало Игуаин - Кристиано Роналдо със самото начало на мача. Другите промени в състава му бяха свързани с Войчех Шчесни, Матайс де Лихт и Блес Матюиди, които също бяха титуляри.

Дженаро Гатузо пък замени само двама от стартовите си 11 от победата с 1:0 над Лацио за Купата на Италия. Алекс Мерет започна на вратата вместо разболелия се Давид Оспина, докато Фабиан бе предпочетен пред новото попълнение Станислав Лоботка.

В началните 15 минути двата отбора си размениха по два удара, но нито един от тях не се оказа точен. В 20-ата Марио Руи пробва далечен изстрел, но той мина над вратата. До края на частта двете защити се справяха много по-добре от съотборниците си в атака, които пък не застрашиха нито Мерет, нито Шчесни. Така за първи път от началото на сезона Ювентус не отправи нито един точен изстрел през първото полувреме. В 90-ата минута миг невнимание в домакинската защита позволи на Роналдо да намали изоставането на "бианконерите", след като португалецът се възползва от центриране на Родриго Бентанкур. Така за втори път в кариерата си нападателят се разписа в осем поредни шампионатни срещи. В последните секунди Игуаин за пореден път можеше да вгорчи бившия си отбор, но задната му ножица попадна в обятията на Мерет и така победата отиде в сметката на неаполитанците. Интересното е, че предишната шампионатна победа на Наполи на "Сан Паоло" беше на 19 октомври миналата година при 2:0 над Верона, като след това последваха 6 домакинства без успех, от които 4 поредни поражения. С трите точки днес обаче тимът събира 27 и е 10-и в класирането, където Ювентус все още е лидер с 51 пункта. НАПОЛИ - ЮВЕНТУС 2:1 1:0 Жиелински (63') 2:0 Инсиние (86') 2:1 Роналдо (90') Наполи: Мерет, Хисай, Манолас, Ди Лоренцо, Руи, Фабиан, Деме, Жиелински, Кайехон, Милик, ИнсиниеЮвентус: Шчесни, Куадрадо, Де Лихт, Бонучи, Сандро, Бентанкур, Пянич, Матюиди, Дибала, Игуаин, Роналдо