ПСЖ се измъчи, но продължава за Купата на Франция (видео)

Пари Сен Жермен изигра слаб мач, но въпреки това се класира за осминафиналите в турнира за Купата на Франция. Отборът на Томас Тухел се наложи с минималното 1:0 над втородивизионния Лориен, а единствения гол вкара Пабло Сарабия с глава в 80-ата минута.

Неймар и Килиан Мбапе изгледаха двубоя от пйеката, а в предни позиции за парижани започнаха Мауро Икарди и Юлиан Дракслер. През първото полувреме гостите видимо бяха подценили съперника, но след почивката вдигнаха оборотите и стигнаха до победата. Асистенцията за гола на Сарабия беше дело на Тиаго Силва.

Рен елиминира нискоразредния Атлетико Марсилия след успех с 2:0, Анже се наложи над Руан с 4:1, а Монпелие разгроми Каен с 5:0.

В единствения неделен мач между два тима от Лига 1 Дижон срази Ним с 5:0, като четири от головете паднаха след 75-ата минута.