Славия започна с равенство контролите в Турция

Отборът на Славия завърши наравно 2:2 с тима на Олександрия в контролна среща. Украинците поведоха с гол на Васил Хритсук от дузпа в 34-ата минута, Ради Кирилов върна "белите" в мача четири минути по-късно. В 58-ата минута Ивайло Димитров направи обрата пълен. В 71-ата минута Денис Сборотко оформи крайния резултат. Мачът на турска земя бе първи за "белите" от зимния лагер и бе излъчен на живо в Sportal.bg и Sportal TV. Преди около 24 часа украинският противник на “белите” игра контрола среща с Ботев (Пловдив), която спечели с 4:0.Първият точен изстрел дойде в 14-ата минута. Нападателят на Славия Цветелин Чунчуков опита да изненада стража на украинците, но стреля слабо в ръцете му. Минута по-късно “белите” организираха добра атака, но Ради Кирилов пропусна, останал очи в очи със стража на Олександрия. В 26-ата минута отново Чунчуков стреля в ръцете на вратаря, но този път с глава. След бърза контраатака Олександрия в 32-ата минута можеше да поведе в резултата, но удар на Дмитро Шастал от няколко метра премина покрай дясната греда. В 34-ата минута украинският тим получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар за нарушение на Андреа Христов срещу Шастал. Бранителят препъна нападателят на Олександрия, а главният съдия посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Васил Хритсук, който прати топката право под напречната греда. Четири минути по-късно Радослав Кирилов изравни с красив фалцов удар, насочен в обратния ъгъл. В самия край на първото полувреме шансът спаси българския тим от втори гол във вратата на Петков, след като топката срещна напречната греда.През втората част отборът на Славия излезе с изцяло подменен състав. Страхотна атака на Славия в 58-ата минута завърши с центриране на Петър Патев към Ивайло Димитров. Нападателят се придвижи добре и засече с глава, ознаменувайки завръщането си при “белите” с гол. В 71-ата минута Олександрия изравни резултата. Денис Сборотко бе точен за тима си след груба грешка на защитата на “белите” при изнасянето на топката и с лек удар вкара във вратата на Стергиакис. В 80-ата минута Антонис Стергиакис не позволи на украинците да достигнат и до трети гол, след като отрази удар с глава от непосредствена близост.

СЛАВИЯ - ОЛЕКСАНДРИЯ 2:1 0:1 Васил Хритсук (34д) 1:1 Радослав Кирилов (38) 2:1 Ивайло Димитров (58) 2:2 Денис Сборотко (71)