Фил Кесел изведе "пингвините" до победа във втория мач срещу Отава

Марк-Андре Флюри спаси 23 удара при победата на Питсбърг с 1:0 като домакин срещу Отава в мач №2 от финалната серия в Източната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Това е втори двубой без допуснат гол за опитния страж в директните елиминации през настоящия сезон.

Фил Кесел реализира победното попадение в полза на шампионите точно 13.05 минути след началото на третия период на втората среща от серията, в която резултатът е 1:1 победи.

Домакините доминираха в големи периоди от двубоя, но не успяваха да материализират превъзходството си. Стражът на гостуващия отбор Крейг Андерсън завърши с 28 парирани удара на противниковите хокеисти.

"Сенаторите" допусна период от почти 19 минути без отправен удар към вратата, пазена от Марк-Андре Флюри.

Мач номер 3 от серията между двата отбора е в сряда в столицата на Канада.