Бразилска самба на "Васил Левски", Лудогорец загря за Копенхаген с разгром над Монтана (видео)

Отборът на Лудогорец загря с победа преди големия сблъсък срещу Копенхаген в Лига Европа! Съставът на Георги Дерменджиев разби Монтана с 4:0 в отложена среща от 17-ия кръг на Първа професионална лига. Бразилците в тима на "орлите" се развихриха и отбелязаха и четирите попадения в сблъсъка. Головете реализираха Марселиньо (45', 62'), Вандерсон (79') и Джонатан Кафу (82'), който оформи крайния резултат в срещата. По този начин "зелените" от Разград дръпнаха на Левски със седем точки във временното класиране на шампионата.
Монтана - Лудогорец
Старши треньорът на "орлите" Георги Дерменджиев заложи на всичко най-добро, с което разполага. Специалистът излезе в любимото си 4-2-3-1, като извън състава бяха Натанаел и Върджил Мисиджан. На техните места се появиха Йордан Минев и Джоди Лукоки, който се очаква да стартира и срещу Копенхаген в Лига Европа.

Ситуацията в Монтана бе много интересна. Атанас Джамбазки направи изключително много промени в тима, като привлече много нови играчи. В днешния сблъсък започнаха Неманя Счекич, Марко Яколич и Блажо Игуменович. Другите нови бяха оставени на резервната скамейка и се появиха през втората част.
Двубоят започна с очакван натиск на "орлите", като още в 5-ата минута Марселиньо се опита да се разпише от пряк свободен удар, но шутът му срещна стената. В 10-ата минута Марселиньо намери перфектно Сисиньо в наказателното поле, но бразилският краен бранител се забави и не успя да нанесе удар към вратата на дебютанта в Първа лига Неманя Счекич.

В 15-ата минута Светослав Дяков подаде към Джонатан Кафу, който нахлу отдясно и стреля силно по тревата, но кълбото мина на сантиметри от десния страничен стълб. Секунди по-късно звездата на "орлите" отново не съумя да накаже Счекич, който успя да спаси шута на голмайстора на 5-кратните шампиони на България.Монтана - Лудогорец
В 23-ата минута Монтана беше близо до първия гол в срещата. Бившият футболист на Банско Сергей Георгиев получи възможност да стреля от воле, но опитът му мина над вратата на Владислав Стоянов. Пет минути преди края на първата част Джоди Лукоки излъга бранител на Монтана и центрира в наказателното поле към Марселиньо, но Бамба успя да изпревари бразилеца и да изчисти топката в корнер. В 41-ата минута Стивън Петков направи отличен пробив отляво, но центрирането срещна тялото на Дяков. Голмайсторът на "сините" и днес бе най-опастният играч в състава на Атанас Джамбазки.
В 45-ата минута Лудогорец стигна до първия гол в срещата. Опитният краен бранител на "орлите" Йордан Минев центрира на далечната греда към Марселиньо, който овладя кълбото и с лекота направи резултата 0:1. Това бе осми гол за халфа в Първа лига.

Второто полувреме стартира добре за Лудогорец, но Джонатан Кафу отново не бе точен при поредния си шанс, след като в 50-ата минута Марселиньо го изведе очи в очи със стража на Монтана, но ударът му не намери целта за пореден път в този мач. В 56-ата минута Монтана бе близо до гол във вратата на "орлите". След разбъркване в наказателното поле, Иван Михов намери Бамба, който стреля, но топката мина на сантиметри от десния страничен стълб. Това бе най-чистата ситуация за "сините" в мача.
В 59-ата минута Марселиньо пробва да изненада Счекич от фаул, но шутът му мина далеч от целта. Малко по-късно и Лукоки бе близо до това да се разпише, но крилото не успя да си поеме добре топката, подадена от Сисиньо. В 62-ата минута Лудогорец направи страхотна контра. Вандерсон излезе сам срещу вратаря на "сините", но вместо да стреля подаде към Марселиньо, който с лекота прати кълбото в мрежата за 2:0.
Монтана - Лудогорец В 76-ата минута Петър Атанасов проби и центрира към Атанас Илиев, но шутът му намери тялото на бранител на "зелените". В 79-ата минута резултатът стана класически, след като Сисиньо центрира перфектно към Вандерсон, който прати топката във вратата на Неманя Счекич. Три минути по-късно и Кафу успя да запише името сред голмайсторите, след като получи пас в наказателното поле от Вандерсон и с техничен удар матира стража на Монтана за четвърти път. Това бе и последната интересна ситуация на стадион "Васил Левски".

МОНТАНА - ЛУДОГОРЕЦ 0:4