Юнайтед увеличи напрежението върху Ливърпул и Сити (видео)

Манчестър Юнайтед пропусна много положения, но постигна безпроблемна победа с 2:0 над Уотфорд на "Олд Трафорд", благодарение на което измести Ливърпул от петото място поне за няколко часа - докато завърши сблъсъкът на мърсисайдци с Тотнъм. В същото време "червените дяволи" се доближиха на точка зад Манчестър Сити, който играе своя мач от кръга в понеделник. Хуан Мата (32') и Антони Марсиал (60') вкараха по един гол във всяко от полувремената и увеличиха серията от поредни мачове на своя тим без загуба в Премиър лийг на 16 срещи.

Мениджърът на домакините Жозе Моуриньо беше направил две промени в своя състав - Антони Марсиал и Дейли Блинд започнаха за сметка на Маркъс Рашфорд и Маркос Рохо. Уейн Рууни остана на скамейката. Бившите играчи на Юнайтед Том Клевърли и Крейг Катхарт стартираха за Уотфорд. Бритос пък замени Бехрами.

В началото Ибрахимович стреля неточно от воле, а Гомеш спаси шут на Мхитарян от 25 метра. В 13-ата минута домакините организираха доста добра атака. Ибрахимович се пребори с Кабул, след което изведе Марсиал, който преодоля Капу и стреля от границата на наказателното поле, но след рикошет топката излезе в корнер. Гостите не стояха зле в тези минути и опитваха също да атакуват, но веднъж Нианг стреля много неточно, а в 17-ата минута опасен удар на Холебас премина встрани от вратата на Де Хеа. Веднага след това Гомеш спаси след хубав изстрел на Погба от близо 25 метра.

В 26-ата минута Ибрахимович изскочи зад гърба на отбраната на Уотфорд, овладя на гърди пас от дълбочина от Погба и стреля от въздуха, но високо над вратата. Малко след това Валенсия проби добре отдясно и намери Погба в наказателното поле. Французинът шутира мигновено, но Гомеш спаси. Натискът на "червените дяволи" се увеличаваше все повече в тези минути. Ерера и Мхитарян обаче пропуснаха добри възможности. Гомеш пък още веднъж се намеси брилянтно след удар с глава отблизо на Ибрахимович.

В 32-рата минута защитата на Уотфорд се пропука. Мата, Мхитарян и Марсиал комбинираха добре в половината на гостите. Французинът центрира отляво, Ибрахимович пропусна, а Мата, който се представи много силно през първото полувреме, засече от вратарското поле - 1:0.

Пет минути преди почивката гостите имаха претенции за дузпа, след като Капу опита да премине между Смолинг и Погба и падна в наказателното поле. Сигнал обаче не последва.

В 53-ата Де Хеа спаси отбора си от изравняване, след като изби топката след много добро изпълнение на пряк свободен удар от Сарате. След час игра домакините удвоиха аванса си. Мхитарян намери Ибрахимович, който с едно докосване изведе Марсиал. Французинът се измъкна на ръба на засада, напредна отляво и стреля в близкия ъгъл за 2:0.

В 70-ата минута Янмаат пропусна страхотна възможност да намали, след като засече подаване на Нианг, който проби много добре по десния фланг. Холандският бранител обаче не успя да уцели вратата от няколко метра. Малко по-късно и Дийни пробва Де Хеа, но стражът на Манчестър Юнайтед спаси. Десет минути преди края Мхитарян пък можеше да направи победата на домакините класическа, но не успя да преодолее Гомеш, останал очи в очи с него.

Манчестър Юнайтед измести Ливърпул от петото място и вече е на точка зад Манчестър Сити. "Гражданите" и мърсисайдци обаче са с мач по-малко. Уотфорд заема 12-а позиция.