Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Лайпциг рухна на "Ред Бул Арена" (видео)

Изненадата на сезона в Бундеслигата РБ (Лайпциг) беше разбит на собствения си стадион с 3:0 от Хамбургер ШФ, който до този кръг беше почти изпадащ. Така след 20-ия кръг "червените бикове" вече изостават на 7 точки от лидера Байерн (Мюнхен).

Първата домакинска загуба на РазенБалшпорт в историята му в елита дойде след силно начало на съперника, който до 24-ата минута вече водеше с 2:0 след идентични голове от корнер на Кириакос Пападопулос (18') и Уолъс (24'). Секунди след второто попадение Филип Костич пропусна за 3:0, а до края на тази част силите на РБ стигнаха само за една греда на Юсуф Поулсен.

През второто полувреме Хамбургер не позволи да се стигне до обрат и дори реализира трети гол - дело на Аарон Хънт в края, а освен това гредата нацели и Денис Дийкмайер.

Играчите на Лайпциг отправиха цели 15 удара към Рене Адлер, но нито един от тях не попадна в очертанията на вратата, което се оказа решаващо.

Сега отборът на Ралф Хазенхютъл рискува да загуби още точки, защото в следващите два кръга му предстоят мачове срещу корави съперници като Борусия (Мьонхенгладбах) и Кьолн.