Повеждане на два пъти и дузпа в 88-ата не стигнаха на Хамбургер ШФ (видео)

Хамбургер ШФ и Фрайбург направиха зрелищно 2:2 в среща от 21-ия кръг на германския елит. Домакините повеждаха на два пъти, но допускаха изравняване. Две минути преди края Арон Хънт пропусна да зарадва "Шпортферайн", след като не успя да реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу него.

Тази точка е добре дошла за отбора от "Фолкпаркщадион" в борбата му за спасение, още повече че днес конкурентите Инголщат 04 и Вердер (Бремен) постигнаха победи. Фрайбург пък е в средата на таблицата, но съвсем близо до зона "Европа".

Хънт даде аванс на Хамбургер ШФ в 15-ата минута, но отлична контраатака на гостите в 23-ата минута завърши с точен удар в мрежата на Максимилиан Филип. Домакините пак излязоха напред в 57-ата минута чрез влезлия на почивкта Михаел Грегорич, но и този път съперникът от полите на Шварцвалд изравни - чрез Винченцо Грифо в 72-ата минута.

Необмислено посягане на Марк Торехон в краката на Хънт доведе до дузпата в 88-ата минута, но вратарят Александер Шволов усети посоката на изстрела и успя да отрази, с което резултатът остана 2:2.

Сега и двата тима влизат в тежки серии от мачове срещу отбори от челото.