Очаквайте от 10:00 часа: Турнир на талантите U14 : Зона Велико Търново - Зона Благоевград

Анахайм оглави класирането в Тихоокеанската дивизия

Анахайм оглави класирането в Тихоокеанската дивизия на НХЛ след победа над Аризона в "Хонда Сентър" с 3:2 (след продължение). Онджей Касе вкара победното попадение в 4:24 минута на продължението. Джоузеф Крамароса и Крис Вагнер вкараха другите голове за "патетата", които печелят трета поредна победа. Мартин Ханзал и Оливер Екман-Ларсон бяха точни за тима на Аризона, който регистрира девета поредна загуба.

Яромир Ягър записа своята асистенция номер 1137 в кариерата при победата на Флорида над Нешвил с 2:1. Ягър подаде за попадението на Джонатан Маршесо в третия период. Преди това за Флорида се разписа Грег Маккег, а за Нешвил точен бе Крейг Смит. Мачът започна с минута мълчание в памет на жертвите, които бяха убити снощи при стрелба на международното летище във Форт Лодърдейл. Торонто постигна шеста победа в последните си седем мача след успех над Ню Джърси с 4:2. И четирите гола за канадците паднаха през първата третина, когато точни бяха Назем Кадри, Остън Матюс, Конър Браун и Тайлър Бозак.

Колорадо записа първа победа у дома от близо два месеца насам, след като се наложи над Ню Йорк Айлендърс с 2:1 след продължение. Нейтън Маккинън се разписа в 4:43 минута на продължението, а преди това асистира за гола на Гейбриъл Ландеског. За последно "лавината" спечели у дома на 14 ноември, като тимът има 10 загуби в последните си 11 мача. Ванкувър продължава силната си серия, като записа шеста поредна победа след 4:2 над Калгари. Маркус Гранлунд се отличи с два гола и асистенция, а вратарят Райън Милър спаси 44 удара на вратата на Ванкувър.