Кийслинг лиши Шалке 04 от геройство (видео)

С гол на Щефан Кийслинг минута преди изтичането на редовното време Байер (Леверкузен) сломи Шалке 04 с 1:0 като гост в последния мач от 14-ия кръг на Бундеслигата.

Още от в 4-ата минута домакините играеха с човек по-малко, след като централният защитник Налдо беше изгонен с червен картон. Във въпросната ситуация Сеад Колашинац сгреши с паса назад и Хавиер Ернандес се устреми сам срещу вратаря, но беше спънат от Налдо. Ветеранът претендираше, че не е действал умишлено и Чичарито сам се е препънал в него.

Независимо обаче че играха почти цял двубой в намален състав, "миньорите" бяха по-силният тим. Те стигнаха до доста обещаващи атаки, но грешки в отиграванията точно пред наказателното поле се оказаха решаващи.

Заради проблеми с контузени наставникът на Шалке Маркус Вайнцийрл заложи като титуляр на 20-годишния Тило Кеерер, който досега имаше само 2 минути в Бундеслигата. Бранителят се справяше добре със задачите си, но в 89-ата минута извърши ненужно нарушение пред наказателното поле, след изпълнението на което Кийслинг вкара с глава.

Тъй като и играчите от Гелзенкирхен, и тези от Леверкузен се представят неубедително на домашна сцена, този мач беше един от последните им шансове да се върнат в битката за челните позиции. "Аспирините" го сториха и вече са на 5 точки от зона "Европа". В същото време Шалке е чак десети - с почти наполовина от актива на лидера Байерн (Мюнхен).

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!