Бъки спечели дербито срещу Свиленград-ПУ

Със силна игра през второто полувреме Бъки се наложи над гостуващия Свиленград-ПУ с 34:26 (14:14) в среща от петия кръг на женското хандбално първенство. Двата тима започнаха срещата с пълен актив от по четири победи, но носителките на купата на България за миналия сезон вече оглавиха еднолично класирането с 10 точки.

Гостенките, вицешампионки от последното първенство, започнаха по-добре и седем минути преди края на първата част имаха аванс от 14:9, но до почивката габровки успяха да изравнят за 14:14. Домакините започнаха силно втората част със серия от шест безответни попадения те дръпнаха с 20:15 в 37-ата минута. Бъки продължи да доминира и малко след срещата на второто полувреме авансът достигна 28:18, с което двубоят на практика беше решен. Лидия Ковачева беше най-резултатна за успеха с 13 гола, а за Свиленград 6 пъти се разписаха Роксана Радева и Ралица Георгиева.