Евро 2024: Полша - Нидерландия 1:1

Сесил Каратанчева е на 1/4-финал в Скотсдейл

Сесил Каратанчева се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Скотсдейл (САЩ) с награден фонд 50 000 долара. Във втория кръг българката надигра убедително поставената под №5 в основната схема Ребека Петершон (Швеция) с 6:3, 6:1 след малко повече от час престой на корта.

Сесил започна ударно мача с пробив на нула срещу скандинавката, която все пак малко по-късно успя да изравни за 2:2. Нов пробив на Каратанчева обаче довърши Петершон, която до края на мача успя да вземе само още два гейма.

Така българката продължава на четвъртфиналите, където ще срещне американката Кейла Дей. Двете играха помежду си само преди седмица на турнира в Мейкън, където Сесил загуби драматично с 0:6, 7:6(5), 6:7(4) след повече от три часа на корта