Безгрешен Зенит е в следващата фаза в Лига Европа

Отборът на Зенит вече е сигурен участник на 1/16-финал в Лига Европа. Тази вечер руснаците надиграха с 2:1 Дъндолк и записаха четвърта поредна победа, като с пълен актив вече са сигурен победител в група "D".

Отборът от Санкт Петербург откри резултата в 42-ата минута, когато Александър Кержаков напредна и изведе Жулиано, а той прати топката в мрежата за 1:0.

Гостите обаче успяха да се върнат в мача в 52-ата минута, когато Хорган открадна една топка в средата на терена, напредна и хладнокръвно реализира за 1:1.

В 74-ата минута обаче отново Жулиано бе герой за руския тим, като се разписа за крайното 2:1. Бразилецът бе най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле и успя да промуши кълбото във вратата и донесе ценната победа на своя тим.

В другия мач в групата Макаби (Тел Авив) и АЗ Алкмаар не излъчиха победител, като мачът в Израел завърши при резултат 0:0.

Така Зенит с 12 точки е водач в класирането, Дъндолк е втори с 4, колкото има и Макаби на 3-ата позиция, а АЗ Алкмаар е на дъното на таблицата с актив от 2 точки.

Зенит - Дъндолк 2:1
1:0 Джулиано (41)
1:1 Хорган (53)
2:1 Джулиано (78)

Макаби Тел Авив - АЗ Алкмаар 0:0

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!