Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Тактическото надлъгване между Клоп и Моуриньо завърши без победител (видео+галерия)

Голямото дерби на английския футбол между Ливърпул и Манчестър Юнайтед остана без победител. Двубоят от 8-ия кръг на Премиър лийг, който се игра на "Анфийлд", завърши при резултат 0:0, като очакваното зрелище така и не се получи. Срещата бе по-скоро тактически надлъгване между двамата мениджъри Юрген Клоп и Жозе Моуриньо, а положенията пред двете врати в никакъв случай не изобилстваха и в крайна сметка двата тима поделиха по една точка.

Първото полувреме бе доста скучно откъм голови положения. Двата тима играеха внимателно и не даваха на съперника да направи нищо смислено в предни позиции.
Ливърпул и Ман Юнайтед не се победиха в голямотo дерби на "Анфийлд"
В началото леко игрово предимство имаха гостите.  Златан Ибрахимович отправи един доста неточен удар от фаул в 6-ата минута, а десетина минута по-късно отново той стреля покрай вратата на Лорис Кариус.

В средата на полувремето и Ливърпул се окопити и първо Емре Джан стреля от дистанция, а след това в 30-ата минута Роберто Фирмино бе намерен с центриране в наказателното поле и с глава отправи първия точен удар към една от двете врати в мача, но без особено да затрудни Давид де Хеа.
И второто полувреме не започна много по-различно от първото, като играта продължаваше да бъде доста позиционна. Все пак в 55-ата минута гостите стигнаха до доста добра възможност, след като Ибрахимович получи центриране на задната греда, но отблизо той не успя да насочи топката в очертанията на вратата.
Постепенно Ливърпул вдигна оборотите в играта си и за "червените дяволи" ставаше все по-трудно да удържат атаките на съперника. В 59-ата минута Емре Джан успя да отправи удар между двама играчи на Юнайтед и само блестящата намеса на Де Хеа попречи да се стигне до гол. Две минути след това и Адам Лалана отправи нелош далечен удар, но покрай вратата. В 71-ата минута Де Хеа отново трябваше да демонстрира класа след силен удар на Филипе Коутиньо.
В 81-ата минута и Юнайтед имаше нелоша възможност след центриране от корнер, но изстрелът с глава на Маруан Фелаини мина до гредата. Две минути след това Фирмино получи извеждащ пас на скорост в наказателното поле, но блестящ шпагат на Антонио Валенсия попречи на бразилеца да стреля към вратата.

Така срещата завръши без голове и без победител, като Ливърпул вече има актив от 17 точки и излезе на 4-ото място в класирането. Манчестър Юнайтед пък остава на 7-ата позиция с 14 точки до момента.