Българският шампион загря за Арсенал (видео)

Отборът на Лудогорец постигна победа с 3:1 като гост на Пирин (Благоевград) в мач от 10-ия кръг на Първа лига. По този начин българският шампион постигна пети пореден успех в родното първенство и ще излезе с приповдигнато самочувствие в предстоящия мач от ШЛ срещу Арсенал. Попаденията за "орлите" бяха дело на Моци (7 д.), Джонатан Кафу (22) и Александър Башлиев (78 авт.). Точен за домакините бе Младенов (15).

През по-голямата част от срещата Лудогорец бе по-добрият тим и заслужено спечели. В края на мача възпитаниците на Георги Дерменджиев спестиха сили за битката в най-комерсиалния турнир, която чука на вратата. Голяма част от футболистите дори не се връщаха в защита. Това доведе до няколко опасни атаки, но Пирин не успя да се възползва от подаръка на своя опонент.

Първото попадение вкара Козмин Моци в 7-ата минута от дузпа за нарушение срещу Вирджил Мисиджан. Даниел Младенов изравни с глава в 15-ата минута, след центриране отдясно.

В 18-ата минута силен изстрел на Анисе профуча близо до десния стълб на вратата на домакините.

В 22-ата минута Кафу изведе "орлите" напред в резултата. Натанаел центрира остро отляво, топката се удари в коленето на бранител на Пирин и кацна на главата на бразилеца, който отблизо не сбърка за 1:2.

В 31-ата минута, след бърза атака, Марселиньо намери Вирджил Мисиджан, който отклони към нахлуващия в наказателното поле Вандерсон. Крилото на "орлите" обаче не успя да уцели вратата от чиста позиция.

Секунди преди края на първото полувреме Станислав Костов отправи топовен шут с левия крак, който за късмет на Владислав Стоянов премина на сантиметри от страничната греда.

В самото начало на втората част "орлите" имаха възможност да увеличат аванса. Марселиньо и Вандерсон матираха целия отбранителан вал на домакините с няколко двойни подавания. Вандерсон излезе под ъгъл сам срещу вратаря, но не успя да отбележи.

В 59-ата минута гостите сътвориха добра атака. Натанаел отне и подаде към Вандерсон, който с бърз дрибъл превзе голямо пространство. Крилото комбинира с Кафу, който с едно докосване му върна жеста. Вандерсон пое с коляно и отправи силен удар, но стражът на Пирин Костов демонстрира завиден рефлекс и изби в корнер.

В 78-ата минута Александър Башлиев си отбеляза автогол за 1:3 след пробив на Джоди Лукоки и сложи точна на спора.

Минута по-късно, след грешка на Паломино, Орлин Старокин изведе Златинов сам срещу стража Стоянов, но нападателят не намери очертанията на вратата на българския шампион.

В края на двубоя Тони Тасев пропусна сам срещу вратаря.

ПИРИН - ЛУДОГОРЕЦ 1:3