Литва с първа победа в световните квалификации (видео)

Литва записа първата си победа в световните квалификации в група "F", след като тази вечер надигра с 2:0 аутсайдера в групата Малта. Така домакините взеха ценни три точки и продължават без загуба до момента след първите три мача.

Успехът на литовците обаче не дойде никак лесно. Играчите на Малта се бранеха самоотвержено и удържаха нулевото реми до 75-ата минута, когато Фьодор Чернич най-накрая откри резултата. В 82-ата минута домакините получиха дузпа в своя полза, а Каруана бе изгонен за втори жълт картон. Арвидас Новиковас пък се разписа от бялата точка, за да подпечата успеха на своя тим за крайното 2:0.

Така Литва събра актив от 5 точки и излезе на 3-ото място в групата. Малта пък е с нулев актив и остава на дъното на класирането.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!